Senior medewerker brandveilgheid
Veiligheidsregio Kennemerland
 
Aanvraagnummer
32214
Duur
1-12-2026
Opties verlenging
Mogelijk, maar nog niet bekend
Uren per week
24-32 uur
DAS opdracht
Nee
Start
Z.s.m.
Opleidingsniveau
HBO
Regio
Noord-Holland
Einde inschrijfdatum
10 september 2026 agenda 
Eindtijd
09:00 uur

Uitvoeringsvoorwaarde – arbeidsrelatie en wijze van uitvoering
De opdrachtnemer waarborgt dat bij de uitvoering van de opdracht geen arbeidsovereenkomst of (fictieve) dienstbetrekking ontstaat tussen de door opdrachtnemer ingezette natuurlijke persoon/personen en de opdrachtgever. De opdrachtgever heeft de opdracht zodanig ingericht dat de werkzaamheden plaatsvinden binnen de organisatorische kaders van de opdrachtgever, zoals nader uitgewerkt in de opdrachtomschrijving. Gelet hierop is de opdrachtnemer gehouden de werkzaamheden zodanig te organiseren en uit te voeren dat het hiervoor bedoelde risico wordt voorkomen.

De verantwoordelijkheid voor een juiste kwalificatie van de arbeidsrelatie en de naleving van toepasselijke wet- en regelgeving, waaronder begrepen de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA), ligt bij de opdrachtnemer.
De inschrijver dient bij inschrijving in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze hij invulling geeft aan deze uitvoeringsvoorwaarde.

Indien naar het oordeel van de opdrachtgever uit de inschrijving niet aannemelijk wordt dat de opdrachtnemer de opdracht kan uitvoeren op een wijze die voldoet aan deze uitvoeringsvoorwaarde, kan de inschrijving als niet‑conform terzijde worden gelegd. Bij deze beoordeling is niet de gekozen juridische vorm of constructie doorslaggevend, maar de (voorgenomen) feitelijke wijze van uitvoering van de opdracht, zoals die uit de inschrijving blijkt.

Onze organisatie
Veiligheidsregio Kennemerland (VRK) werkt voor 9 gemeenten. Met ongeveer 1.400 collega’s zetten wij ons elke dag in voor veiligheid en gezondheid in de regio. Dat doen we samen met de GGD, het Zorg en Veiligheidshuis, de Brandweer, Crisisbeheersing Kennemerland, Landelijke Meldkamer Samenwerking Noord-Holland, Veilig Thuis en ondersteunende afdelingen. 

We willen een organisatie zijn waar iedereen zich welkom voelt. Een plek waar verschillen juist van waarde zijn. 

Team 
Team Brandveiligheid afdeling Risicobeheersing Brandweer Kennemerland 

Opdracht 
Controleren/inspecteren van bouwwerken in het kader van brandveiligheid en gebruik op basis van het Bbl. Dit zijn uitvoerige controles op bouwkundig/installatietechnisch en gebruik.  Is verantwoordelijk voor de opstelling van rapportages en eventuele hercontroles.

Het controleren en/of inspecteren van objecten in het kader van brandveiligheid en brandveilig gebruik. Grondslag voor deze controles/inspecties is de wet- en regelgeving zoals geformuleerd in het Besluit bouwwerken Leefomgeving. Dit zijn uitvoerige controles met een complexe aard en richten zich op bouwkundige- installatietechnische en organisatorische onderdelen. Verantwoordelijk voor het opstellen van rapportages en het bewaken van de voortgang van eventuele hercontroles. Het beoordelen van de ernst van overtredingen en beoordelen van de urgentie van opvolging en dit onderbouwen in een rapportage richting het bevoegd gezag. 

De werkzaamheden maken integraal onderdeel uit van de reguliere bedrijfsvoering en worden verricht binnen de bestaande organisatiestructuur. De medewerker maakt deel uit van het team, neemt deel aan interne overleggen en werkt onder dagelijkse aansturing van de verantwoordelijke manager. Prioriteiten, werkzaamheden en gewenste resultaten worden vastgesteld door de organisatie. Vanwege het belang van continuïteit, kennisborging en nauwe samenwerking met interne stakeholders is sprake van een structurele rol binnen het team die volledige inbedding in de organisatie vereist.

Iedereen wil brandveilig wonen en werken. Afgelopen 15 jaar zijn er landelijk 468 mensen omgekomen bij 433 woningbranden. Brandpreventie is en wordt steeds belangrijker in een samenleving met nieuwe risico’s. Onze missie “minder branden, minder slachtoffers en minder schade” is dan ook van groot belang. Wij kunnen dit niet alleen. Daarom zoeken wij een senior brandveiligheid.

Dit ga je doen

Als senior brandveiligheid heb je een divers takenpakket en kom je in contact met uiteenlopende doelgroepen. Je werkt voor één of meerdere gemeentes. Voor welke gemeentes je werkt, spreken wij in goed overleg af. Verder:

·         Je voert inspecties uit op brandveilig gebruik in gebouwen en bij evenementen, zoals bijvoorbeeld de F1 en Mysteryland. Daarbij krijg je veel vrijheid in het plannen van je werkzaamheden.

·         Geef je advies en voorlichting op het gebied van brandveiligheid. 

·         Kom je bij veel bedrijven, zorginstellingen en horecagelegenheden over de vloer. 

Ons team 

De afdeling Risicobeheersing bestaat uit 45 collega’s. Team brandveiligheid maakt hier onderdeel van uit en bestaat uit 25 collega’s waaronder (senior) medewerkers brandveiligheid, specialisten brandveiligheid, adviseurs externe veiligheid, data analisten, regisseurs, administratief medewerkers en ook de voorlichters van Brandveilig leven. Onze vaste kantoordag is op maandag. Op deze dag vinden trainingen en overleggen plaats.

Onze afdeling vindt meedenken en eigenaarschap erg belangrijk.  Wij hechten grote waarde aan diversiteit. Verschillende perspectieven, achtergronden en inzichten vergroten de denkkracht en handelingsperspectieven van een team. Het maakt niet uit waar je bent geboren, waar je in gelooft, hoe oud je bent en van wie je houdt. We zijn vooral nieuwsgierig naar jou!

Wanneer passen wij bij elkaar?

·         Je beschikt over een hbo-opleiding in de richting van Integrale Veiligheidskunde of Bouwkunde aangevuld met een afgeronde opleiding op het gebied van brandveiligheid (zoals medewerker brandpreventie of specialist brandpreventie).

·         Je bent nauwkeurig en ook een echte teamplayer. Je kunt goed analyseren en communiceren.

·         Je beschikt over verschillende schrijfstijlen, vanwege de verschillende doelgroepen waar je voor schrijft. Soms formeel, soms adviserend, soms erg juridisch en soms weer wat losser.

·         Je kunt zowel met een directeur overweg als met een gemeentemedewerker of de burgemeester; je bent een netwerker en verbinder

Vereisten / knock-outcriteria

  1. De leverancier beschikt over een geldige G-rekening indien het detachering betreft.
  2. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met het uitvoeren van brandveiligheidscontroles en/of inspecties van bouwwerken;
  3. Aantoonbare kennis van en werkervaring met het Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl). Onder de werkervaring wordt expliciet vermeld waar deze kennis is opgedaan en ingezet;
  4. Aantoonbare werkervaring met het opstellen van rapportages naar aanleiding van brandveiligheidsinspecties;
  5. Aantoonbare werkervaring met het beoordelen van bouwkundige, installatietechnische en organisatorische brandveiligheidsvoorzieningen. 

Selectiecriteria (weging, totaal 100 punten)

  1. Aantoonbare werkervaring met complexe brandveiligheidsinspecties van utiliteitsgebouwen, zorginstellingen of vergelijkbare objecten (20 punten);
  2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen een gemeente, omgevingsdienst of veiligheidsregio (20 punten);
  3. Aantoonbare werkervaring met het beoordelen van overtredingen en het opstellen van handhavings- of hersteladviezen (20 punten);
  4. Aantoonbare werkervaring met het uitvoeren van hercontroles en het bewaken van opvolgacties naar aanleiding van inspecties (20 punten);
  5. Aantoonbaar in het bezit van een relevante opleiding of opleidingstraject op het gebied van brandveiligheid, bouwkunde of integrale veiligheid (20 punten).

Overige informatie  
Veiligheidsregio Kennemerland heeft er voor gekozen om Flextender als broker in te zetten. Na gunning verzorgt Flextender derhalve de contractafhandeling, urenregistratie en facturatie. Dit betekent dat u een overeenkomst afsluit met Flextender. U zal in casu factureren aan Flextender middels de facturatiemodule van Flextender. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding. Door in te schrijven gaat u ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.  

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.  
  • Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.  
  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de kandidaat gebruik maken van eigen  nvt   
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).   

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 25% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die niet is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 55% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

CV-eisen  
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.  
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen  
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma t/m vrijdag vrij invulbaar   
Is hybride werken mogelijk: Ja  

Overige informatie  
Veiligheidsregio Kennemerland heeft er voor gekozen om Flextender als broker in te zetten. Na gunning verzorgt Flextender derhalve de contractafhandeling, urenregistratie en facturatie. Dit betekent dat u een overeenkomst afsluit met Flextender. U zal in casu factureren aan Flextender middels de facturatiemodule van Flextender. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding. Door in te schrijven gaat u ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.  

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.  
  • Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.  
  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de kandidaat gebruik maken van eigen  nvt   
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).   

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 25% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die niet is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 55% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  
 
Functieschaal  
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Fee Flextender  
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier.  

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina’s cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf. 
*Indien er een uitvoeringsvoorwaarde wordt gehanteerd verzoeken we je in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze er invulling gegeven wordt aan de uitvoeringsvoorwaarde, dit valt niet onder bovenstaande bepaling.
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen  
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma t/m vrij  
Is hybride werken mogelijk: Ja  

Planning  
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen moment. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo snel mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.  

Meer informatie 
Vragen kunnen ingediend worden tot dinsdag 8 september 2026, 09:00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op woensdag 9 september 2026 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777. 

De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot donderdag 10 september 2026, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.