Dataspecialist Isolatieopgave Woningen West-Overijssel
Gemeente Zwolle
 
Aanvraagnummer
31821
Duur
12 maanden
Opties verlenging
1 maal 12 maand(en)
Uren per week
8 uur
DAS opdracht
Ja
Start
Oktober 2026
Opleidingsniveau
HBO
Regio
Overijssel
Einde inschrijfdatum
1 september 2026 agenda 
Eindtijd
09:00 uur

Uitvoeringsvoorwaarde – arbeidsrelatie en wijze van uitvoering
De opdrachtnemer waarborgt dat bij de uitvoering van de opdracht geen arbeidsovereenkomst of (fictieve) dienstbetrekking ontstaat tussen de door opdrachtnemer ingezette natuurlijke persoon/personen en de opdrachtgever.
De opdrachtgever heeft de opdracht zodanig ingericht dat de werkzaamheden plaatsvinden binnen de organisatorische kaders van de opdrachtgever, zoals nader uitgewerkt in de opdrachtomschrijving.
Gelet hierop is de opdrachtnemer gehouden de werkzaamheden zodanig te organiseren en uit te voeren dat het hiervoor bedoelde risico wordt voorkomen.
De verantwoordelijkheid voor een juiste kwalificatie van de arbeidsrelatie en de naleving van toepasselijke wet- en regelgeving, waaronder begrepen de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA), ligt bij de opdrachtnemer.
De inschrijver dient bij inschrijving aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze hij invulling geeft aan deze uitvoeringsvoorwaarde.
Indien naar het oordeel van de opdrachtgever uit de inschrijving niet aannemelijk wordt dat de opdrachtnemer de opdracht kan uitvoeren op een wijze die voldoet aan deze uitvoeringsvoorwaarde, kan de inschrijving als niet‑conform terzijde worden gelegd.
Bij deze beoordeling is niet de gekozen juridische vorm of constructie doorslaggevend, maar de (voorgenomen) feitelijke wijze van uitvoering van de opdracht, zoals die uit de inschrijving blijkt.

Energietafel West-Overijssel
De gemeente Zwolle is partner in de Energietafel West-Overijssel (voorheen Regionale Energie Strategie West-Overijssel) waarin 11 gemeenten de provincie, waterschappen, netbeheerders en maatschappelijke partners samen aan de energietransitie werken. Zwolle vervult in dit samenwerkingsverband de rol van contractpartner en kasbeheerder.

De Energietafel West-Overijssel geeft uitvoering aan de opgaven uit de Regionale Samenwerkingsagenda West-Overijssel, die begin 2026 door alle partners is vastgesteld. Voor ieder onderwerp is beschreven aan welke (deel)opgaven de energieregio de komende jaren gezamenlijk werkt, wat het beoogd resultaat is en hoe ze dat gaat doen. De organisatie bestaat uit de Ambtelijke Energietafel, Bestuurlijke Energietafel, ondersteund door een Stuurgroep en Adviesgroep, de Energyboard, het communicatieplatform en het Kernteam. Het Kernteam is de centrale spil en bestaat uit een programmamanager, een programmasecretaris, een communicatieadviseur, dataspecialist en thematrekkers voor de thema’s Warmte, Netwerk en Energie & Ruimte.

Onder het thema Warmte valt een Werkgroep Warmte West-Overijssel, met een ambtelijke afvaardiging van de 11 gemeenten, netbeheerders en de provincie. Zij werken samen op verschillende projecten, geleid door projectleiders en gemeentelijke aanspreekpunten. Binnen het thema Warmte worden projecten op het gebied van isolatie gecoördineerd door de regiocoördinator isolatie. De regio heeft vanuit het Rijk de Specifieke Uitkering (SpUk) isolatieopgave vanuit het Nationaal Programma Lokale Warmtetransitie  (NPLW) ontvangen, bedoeld om gemeenten  vanuit de RES-regio’s te ondersteunen bij de lokale isolatieprogramma’s. Het geld uit deze subsidieregeling zetten zij in om gezamenlijk expertise voor of projectmatige ondersteuning van de lokale isolatieopgave te ondersteunen.

Opdracht  
Om de isolatieopgave van woningen in de regio beter in kaart te brengen en voortgang op dit gebied te monitoren, zoeken we een dataspecialist die de 11 West-Overijsselse gemeenten kan ondersteunen bij dataverzameling, -monitoring en -analyse. Startpunt van deze opdracht is om – in samenwerking met de regiocoördinator isolatie – met de gemeenten op één lijn te komen over het doel van de dataverzameling en monitoring. Van daaruit bekijk je welke informatie daarvoor nodig is en met welke data deze informatie zo goed mogelijk benaderd kan worden. Daarbij maak je gebruik van de kennis en ervaring die reeds in de regio aanwezig is, en van goede voorbeelden buiten de regio.

Je werkt samen met de (geo)data-afdelingen van gemeenten om te onderzoeken hoe zij het beste data kunnen verzamelen, analyseren en strategisch inzetten. Daarbij zorg je voor onderlinge afstemming tussen de gemeenten. Voor gemeenten zonder interne ICT-capaciteit ontwikkel je op basis van de ervaringen uit de regio een data-architectuur voor data-inwinning, -processing en -ontsluiting zodat ambtenaren zelf makkelijk data kunnen invoeren en hier ook eenvoudig inzichten uit kunnen onttrekken. Je neemt gemeenteambtenaren mee om hen zelf inzicht te geven in de mogelijkheden, beperkingen, betrouwbaarheid en bandbreedte van hun data en hoe deze effectief kunnen worden ingezet. Deze inzichten bundel je ook in een kennisdocument voor borging op de lange termijn.

Onderdeel van de opdracht is ook om de mogelijkheden en beperkingen vanuit de AVG kenbaar te maken, en om – waar gewenst – toe te werken naar gezamenlijke inkoop van de benodigde data.

Focus en toepasbaarheid van het project stem je periodiek af met twee ambtelijke aanspreekpunten. Over voortgang en de grote lijn heb je contact met de regiocoördinator isolatie.

Vereisten / knock-outcriteria  

  1. Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau;
  2. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 6 jaar als data engineer op het gebied van energietransitie;
  3. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar als data engineer en het inzichtelijk maken van data op het gebied van BI-tools voor een gemeente; 
  4. Uurtarief maximaal € 120,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer, (én) parkeerkosten.

Selectiecriteria (te beoordelen door Flextender)  

  1. Aantoonbare werkervaring op bijvoorbeeld RES en warmtetransitie (20 punten);
  2. Aantoonbare werkervaring met geografische informatiesystemen (GIS) en ArcGIS online (20 punten);
  3. Aantoonbare werkervaring met Datatools zoals PowerBI, Tableau en R (10 punten);
  4. Aantoonbare werkervaring met beleidsopgaven van de energietransitie in de afgelopen 5 jaar (30 punten);
  5. Aantoonbare werkervaring met het ophalen van data bij meerdere gemeenten en deze geharmoniseerd en analysesvoor gemaakt (20 punten).

Geef in het CV duidelijk aan in hoeverre je aan het bovenstaande profiel voldoet. 

Competenties
- Je bent communicatief vaardig, zowel schriftelijk als mondeling. Je bent samenwerkingsgericht en weet mensen mee te krijgen, maar bent ook analytisch en zorgvuldig bij het werken met data. Je weet de vertaalslag te maken van de behoeften vanuit beleid naar data, en andersom.
- Je bent proactief en neemt actie waar nodig. Dat doe je vanuit een oplossingsgerichte en pragmatische instelling. Je bent flexibel en beschikt over relativeringsvermogen.

Beoordeling 
Stap 1: Beoordeling CV’s op knock-outcriteria
Flextender beoordeelt de CV’s op de knock-outcriteria die in de inhuuropdracht worden omschreven. Kandidaten die voldoen aan de knock-outcriteria worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie 10 CV’s die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de knock-outcriteria op de gunningscriteria in de inhuuropdracht. Voldoet een kandidaat aan het genoemde gunningscriterium, dan ontvangt deze het bijbehorende aantal punten.

De 10 kandidaten die het best scoren op de gunningscriteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Opdrachtgever kan Flextender verzoeken inzage te geven in alle CV’s die zijn ontvangen om zich zeker te stellen dat zij daadwerkelijk de best scorende kandidaten voorgelegd heeft gekregen. Wijkt de beoordeling van opdrachtgever af van die van Flextender, dan is de beoordeling (en daarmee de selectie) door opdrachtgever leidend.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de kandidaten die in stap 2 zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria.

-          Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
-          Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De overige kandidaten worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 4: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.

De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). Opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Een kandidaat dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren om voor gunning in aanmerking te komen. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoren zal opdrachtgever één of meer van de opvolgende kandidaten (in stap 3 van de beoordeling) uitnodigen voor een gesprek.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het in de inhuuropdracht genoemde profiel (gunningscriteria en competenties). Alle overige kandidaten worden nader gemotiveerd geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.

Benodigd aantal professionals
1.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina’s cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf. 

Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: ja.
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in overleg.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 8 september 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 7 september 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Voor opdrachtnemer geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan €400.000 binnen het DAS van de Talentenregio. Voor meer informatie zie: (https://talentenregiohuurtin.nl/wp-content/uploads/2024/10/SROI-bijlage-DAS-v2.pdf).

Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tot vrijdag 28 augustus 2026, 09:00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op maandag 31 augustus 2026 gepubliceerd op onze website. De gestelde vragen en antwoorden kunt u inzien door in te loggen bij Flextender via uw Flextender account. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.

De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot dinsdag 1 september 2026, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.