Planjurist/Plancoördinator Ruimtelijke Ontwikkeling
Gemeente Soest
 
Aanvraagnummer
31170
Duur
6
Opties verlenging
3 maal 3 maand(en)
Uren per week
36 uur
DAS opdracht
Ja
Start
Augustus 2026
Opleidingsniveau
HBO
Regio
Utrecht
Einde inschrijfdatum
20 juli 2026 agenda 
Eindtijd
09:00 uur

Uitvoeringsvoorwaarde
De opdrachtnemer waarborgt dat bij de uitvoering van de opdracht geen arbeidsovereenkomst of (fictieve) dienstbetrekking ontstaat tussen de door opdrachtnemer ingezette natuurlijke persoon/personen en de opdrachtgever. De opdrachtgever heeft de opdracht zodanig ingericht dat de werkzaamheden plaatsvinden binnen de organisatorische kaders van de opdrachtgever, zoals nader uitgewerkt in de opdrachtomschrijving. Gelet hierop is de opdrachtnemer gehouden de werkzaamheden zodanig te organiseren en uit te voeren dat het hiervoor bedoelde risico wordt voorkomen.
De verantwoordelijkheid voor een juiste kwalificatie van de arbeidsrelatie en de naleving van toepasselijke wet- en regelgeving, waaronder begrepen de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA), ligt bij de opdrachtnemer.
De inschrijver dient bij inschrijving in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze hij invulling geeft aan deze uitvoeringsvoorwaarde.
Indien naar het oordeel van de opdrachtgever uit de inschrijving niet aannemelijk wordt dat de opdrachtnemer de opdracht kan uitvoeren op een wijze die voldoet aan deze uitvoeringsvoorwaarde, kan de inschrijving als niet‑conform terzijde worden gelegd. Bij deze beoordeling is niet de gekozen juridische vorm of constructie doorslaggevend, maar de (voorgenomen) feitelijke wijze van uitvoering van de opdracht, zoals die uit de inschrijving blijkt.

Organisatie
Soest is een moderne, open en betrokken gemeente met een rijke historie.De gemeente bestaat al bijna 1.000 jaar en telt momenteel zo’n 48.000 inwoners. Het ligt aan de rand van de Utrechtse Heuvelrug, midden in de prachtige natuur van de Soester Duinen, en is rijk aan bossen, heide en weilanden. We vormen samen met 300 professionals onze organisatie. Bij ons staan de kernwaarden vertrouwen, samen en leren centraal. Werken aan een toekomstbestendig Soest doe je samen met je collega’s, bestuur, de samenleving en partners. Dit alles met vertrouwen in elkaar. Daarbij leer je van de dingen die je doet en van je omgeving. Als gemeentelijke organisatie werken we voor een diverse samenleving. Daarom vinden we het belangrijk dat onze organisatie net zo divers is en de kans om samen te leren en te bouwen aan de toekomst van Soest.

Opdracht
Je beoordeelt en regisseert ruimtelijke initiatieven binnen de gemeente Soest en bent verantwoordelijk voor het proces vanaf de eerste oriënterende gesprekken tot de uiteindelijke besluitvorming. In deze veelzijdige functie werk je nauw samen met initiatiefnemers van uiteenlopende plannen en probeert daarin gezamenlijk te komen tot een haalbaar plan; je onderzoekt of het plan inpasbaar is of inpasbaar is te maken binnen het beleid van de gemeente Soest en juridische wet- en regelgeving. Er wordt gewerkt met een omgevingstafel.

Werkzaamheden

  • Richting geven aan initiatieven
  • Je beheert je eigen portfolio met uiteenlopende projecten, van woningbouw en bedrijventerreinen tot Defensie-ontwikkelingen en binnenstedelijke 
    transformaties
  • De spil in het proces, je verbindt initiatiefnemers, collega’s, bestuur en externe partners tot één goed samenwerkend geheel
  • Regie houden op het traject, je bewaakt voortgang en zorgt dat plannen soepel door de omgevingstafels (verkennend, ontwerpend en toetsend) lopen
  • Belangen samenbrengen, je vertaalt adviezen van specialisten naar duidelijke, integrale keuzes en richting voor initiatiefnemers
  • Kwaliteit bewaken: je zorgt dat ontwikkelingen aansluiten bij de omgevingsvisie en het groene, dorpse karakter van Soest
  • Adviseren van het college, je stelt scherpe, goed onderbouwde voorstellen op, ook bij complexe of tegenstrijdige belangen
  • Juridische zekerheid, je ziet toe op naleving van wet- en regelgeving en gemeentelijk 
    beleid
  • Externe samenwerking, je schakelt actief met partijen zoals provincie, waterschap en omgevingsdienst en benut hun advies effectief
  • Procedures begeleiden, je staat stevig bij bezwaar- en beroepsprocedures en draagt bij aan zorgvuldige besluitvorming
  • Bijdragen aan een toekomstbestendig Soest, je bewaakt de balans tussen wonen, voorzieningen en leefomgeving


Vereisten / knock-outcriteria

  1. Uiterlijk beschikbaar per 1 augustus 2026, voor minimaal 32 uur per week;
  2. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar als jurist omgevingsplan;
  3. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met het behandelen van bestemmingsplanprocedures;
  4. Bereid om aanwezig te zijn op locatie op maandag, woensdag en donderdag.

Selectiecriteria (weging, totaal 100 punten)

  1. Aantoonbare afgeronde opleiding Staats- en Bestuursrecht - Omgevingsrecht op minimaal wo niveau; (30 punten)
  2. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met het uitvoeren van een omgevingsplan; (25 punten)
  3. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met adviseren op en meeschrijven aan omgevingsplannen; (15 punten)
  4. Aantoonbare kennis van actuele Wet en regelgeving op het gebied van RO/Omgevingswet en ontwikkelingen hierop, benoem dit duidelijk in het cv; (20 punten)
  5. Maximum uurtarief van €115,-  exclusief BTW /  inclusief fee Flextender en reiskosten woon- werk. (10 punten)

Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre je/ de door jou aangeboden kandidaat aan de criteria en (competenties) voldoet. Indien informatie niet expliciet in het cv of de toelichting is opgenomen, wordt deze niet meegenomen in de beoordeling.

Competenties 

  • Juridische kennis;
  • Communicatieve vaardigheden ;
  • Adviseren;
  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit.

Beoordeling
Stap 1: Beoordeling CV’s op minimumeisen
Flextender beoordeelt de cv’s op de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel. Kandidaten die voldoen aan de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling.

Stap 2: Selectie 5 CV’s die aan de organisatie worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door Flextender”.

De 2 kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de kandidaten die door Flextender zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:

  1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten;
  2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste twee worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. De opdrachtgever behoudt zich het recht voor om de opdracht niet te gunnen. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Benodigd aantal professionals

1.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10a. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht € 2,25 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier. 

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

Juistheid, volledigheid en controleerbaarheid van informatie
De inschrijver verklaart dat alle door hem in het kader van deze aanvraag, de inschrijving en de daarbij behorende documenten verstrekte informatie juist, volledig en actueel is op het moment van inschrijving.
De aanbestedende dienst is gerechtigd de juistheid van de verstrekte informatie te verifiëren.

Gevolgen van onjuiste, onvolledige of misleidende informatie
Indien blijkt dat de inschrijver onjuiste, onvolledige of misleidende informatie heeft verstrekt die relevant is voor de beoordeling van de inschrijving, kan dit – onder meer gelet op artikel 2.87, eerste lid, onder i, van de Aanbestedingswet 2012 – leiden tot uitsluiting van de inschrijver van verdere deelname aan de procedure.

Integriteit en toekomstig beoordelingskader
De aanbestedende dienst behoudt zich het recht voor om bij toekomstige aanvragen en aanbestedingsprocedures eerder vastgesteld gedrag van de inschrijver, waaronder het verstrekken van onjuiste, onvolledige of misleidende informatie, te betrekken bij de beoordeling van de integriteit en betrouwbaarheid van de inschrijver.

Zelfreiniging
Een inschrijver aan wie eerder onjuist, onvolledig of misleidend inschrijfgedrag is tegengeworpen, dient bij een volgende aanvraag desgevraagd aan te tonen dat passende maatregelen zijn genomen om herhaling te voorkomen. Deze maatregelen kunnen onder meer bestaan uit organisatorische, compliance‑ en controlemaatregelen (zelfreiniging).

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina’s cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf. 
*Indien er uitvoeringsvoorwaarde gehanteerd worden verzoeken we je in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze er invulling gegeven wordt aan de uitvoeringsvoorwaarde.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr
Is hybride werken mogelijk: ja, maar minimaal 2 a 3 dagen op kantoor aanwezig

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen moment. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen hierover zo snel als mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot maandag 20 juli 2026, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.