Voorzitter Werkgroep grondwater Rijn-West
Provincie Utrecht
 
Aanvraagnummer
19609
Duur
12 maanden
Opties verlenging
2 maal 6 maand(en)
Uren per week
4 uur
DAS opdracht
Ja
Start
Z.s.m.
Opleidingsniveau
HBO
Regio
Utrecht
Einde inschrijfdatum
13 January 2025
Eindtijd
09:00 uur

Organisatie
Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie. 

Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.

Het KRW-stroomgebied Rijn-West kent vier grondwaterlichamen. De provincies in Rijn-West (Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland) zijn verantwoordelijk voor deze grondwaterlichamen. Zij werken aan toestandsbeoordeling, risicoanalyse, doelformulering en monitoring, en zijn verenigd in de Werkgroep Grondwater Rijn-West.

Opdracht
De voorzitter van de werkgroep grondwater Rijn-West is verantwoordelijk voor:

  • Het organiseren (en voorzitten) van bijeenkomsten van de werkgroep
    Grondwater Rijn West en acteren als aanspreekpunt en belangenbehartiger
    van deze werkgroep naar de voorzitter van het RAO, de LWG en het Rijk;
  • Het aan de hand van het landelijke "Spoorboekje" en de werkplanning Rijn
    West met de provinciale KRW-coördinatoren voorbereiden van relevante
    overleggen als Kernteam, Regionaal Ambtelijk Overleg (RAO), LWG,
    coördinatoren Rijn West en waar nodig Regionaal Bestuurlijk Overleg
    (RBO). Incidenteel en in overleg met de provinciale KRW-coördinatoren
    deelnemen aan deze overleggen. Verder waarborgen dat de acties die uit
    die overleggen voortkomen voor Rijn West worden uitgevoerd;
  • Coördineren van de door Rijn West te leveren inhoudelijke informatie
    conform het "Spoorboekje", zoals o.a. voortgangsrapportages,
    grondwatermonitoring en toestandsbeoordeling
  • Afstemming tussen grondwateroverleg en KRW-coördinatorenoverleg van
    provincies in Rijn West;
  • Voorbereiden, inbrengen van stukken en proactieve deelname aan de
    verschillende relevante vooroverleggen voor RAO en LWG. Bewaken van
    belangen van grondwater en strategische adviezen geven als het gaat om
    de (proactieve) rol van de provincies vanwege de KRW;
  • (Pro-)actief volgen van en inspelen op regionale en landelijke ontwikkelingen
    op het gebied van KRW en provinciaal waterbeleid en informeren van de
    grondwatermedewerkers en KRW-coördinatoren van de Rijn West

Vereisten / knock-outcriteria
1. Een afgeronde opleiding op minimaal hbo niveau (bijvoorbeeld aardwetenschappen, waterbeheer of verwante studie);
2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als voorzitter in een werkgroep;
3. Aantoonbare grondwaterkennis (geef hiervan een duidelijk voorbeeld in het CV);
4. Ervaring in het voorzitten en begeleiden van vergelijkbare gremia (bijvoorbeeld een bestuurlijk adviserend orgaan);

Selectiecriteria te beoordelen door Flextender  (weging, totaal 100 punten)
5. Een afgeronde opleiding op minimaal hbo niveau in de richting van aardwetenschappen, waterbeheer of verwante studie (40 punten);
6. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van grondwater (35 punten);
7. Beschikking over een goed netwerk binnen KRW, RAO en LWG (geef hiervan duidelijke voorbeelden in het CV) (25 punten).

Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre u / de door u aangeboden kandidaat aan het bovengenoemde profiel voldoet.

Competenties
Persoonlijke eigenschappen & vaardigheden:
- Je kunt goed mondeling, visueel en schriftelijk duidelijk maken wat je bedoelt;
- Je bent analytisch en kunt problemen vertalen naar de essentie;
- Je bent prettig om mee samen te werken en een netwerker. Je bent realistisch, pragmatisch, flexibel, creatief en oplossingsgericht.

Beoordeling
Stap 1: Beoordeling Offertes op minimumeisen
De Offertes worden eerst beoordeeld op de minimumeisen die in de Offerteaanvraag zijn vermeld. De controle van de Offerte vindt plaats op daadwerkelijke inhoud en naar waarheid, hierbij kan eventueel ook contact gezocht worden met derden. Offertes die voldoen aan de minimumeisen worden geselecteerd voor Stap 2 in de beoordeling. De Offertes die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie tien (10) Offertes die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
Offertes die voldoen aan de minimumeisen worden in onderlinge vergelijking op de in de Offerteaanvraag genoemde “selectiecriteria” beoordeeld in Stap 2. De tien (10) Offertes die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor Stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige Offertes worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de tien (10) offertes van in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria.

- Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
- Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De drie (3) Offertes die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria gaan door naar Stap 4 (Selectiegesprek). De kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de Opdrachtgever nader geverifieerd in hoeverre de betreffende Offertes voldoen aan de minimumeisen en criteria die genoemd zijn bij Stap 2 en Stap 3. Daarnaast wordt getoetst op de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal Stap 3 van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de Gegadigde die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Alle overige Inschrijvers worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12.

Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier. 

Benodigd aantal professionals
1.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr
Is hybride werken mogelijk:  ja

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen tijdstip. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels de facturatiemodule van Flextender. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tot dinsdag 7 januari 2025, 9.00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op woensdag 8 januari 2025 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.

Vraag: de resultaatomschrijving. De laatste zin daarvan luidt: 'Als procesbegeleider draag je bij aan het volgende resultaat:' Daarna ontbreekt een resultaatomschrijving. Wat is de resultaatomschrijving?
Antwoord: Helaas is de tekst onder resultaatomschrijving onterecht op de website verschenen. Het gehele tektsblok resultaatverplichting is weggehaald. 

Vraag: Tariefstelling. Is er een maximumtarief verbonden aan deze uitvraag?
Antwoord: 150. 

Vraag: Het betreft geen nieuwe positie. Wij nemen aan dat de huidige voorzitter is of gaat stoppen. Kan iets over de aanleiding worden gemeld?
Antwoord: Het betreft een roulatie, de verantwoordelijkheid vd invulling verschuift van provincie Gelderland naar Utrecht. Het staat de huidige voorzitter vrij om in te schrijven op deze aanbesteding. 

Vraag: Waarom wordt (in eerste instantie) voor slechts 6 maanden een voorzitter gezocht?
Antwoord: Dit klopt niet, het is minimaal 1 jaar. Dit is aangepast in de uitvraag.

Vraag: Vereiste 4 gaat in op ervaring in het voorzitten van vergelijkbare gremia. Daarbij wordt college van bestuur als voorbeeld gegeven. Kunt u aangeven op wat voor college van bestuur u dan doelt, dat in lijn is met de zwaarte van de functie zoals u die aangeeft (schaal 12)?
Antwoord: Dit voorbeeld wordt geschrapt. 

Vraag: Kunt u de samenstelling van de Werkgroep aangeven, en ook hoe een en ander georganiseerd is, inclusief de ondersteuning ervan?
Antwoord: In de werkgroep zijn ambtenaren van de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland vertegenwoordigd, daarnaast is er een afvaardiging van het informatiehuis water deelnemer. De voorzitter organiseert de bijeenkomsten, al dan niet met zelf geregelde ondersteuning. Zie hiervoor ook de laatste vraag.

Vraag: Is de 12 uur/week geënt op de huidige praktijk, en is dat als goed passend ervaren (of als knellend)?
Antwoord: Dit is onjuist, het betreft 4 uur per week. Dit is aangepast in de uitvraag. 

Vraag: Klopt de tekst onder het kopje ‘resultaatomschrijving’? Deze lijkt inhoudelijk niet aan te sluiten bij de andere beschrijvingen in de uitvraag.
Antwoord: Helaas is de tekst onder resultaatomschrijving onterecht op de website verschenen. Het gehele tektsblok resultaatverplichting is verwijderd. 

Vraag: In hoeverre is het mogelijk om een duo (voorzitter en plv. voorzitter of voorzitter en secretaris) aan te bieden voor deze werkzaamheden? En dus twee CV’s te uploaden?
Antwoord: Ja, dit is mogelijk met een goede taakverdeling. Daarnaast moeten de cv’s in een document worden toegevoegd, het is systeem technisch niet mogelijk om twee losse bestanden te uploaden. Het zal dus 1 inschrijving moeten zijn met 2 cv's in 1 bestand. Graag duidelijk noteren dat het een DUO aanbieding betreft. 

De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot maandag 13 januari 2025, 9.00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.