Organisatie
Uw veiligheid, Ons werk
Veiligheidsregio Utrecht (VRU) is een samenwerkingsverband van en voor de 26 Utrechtse gemeenten. Wij zorgen elke dag voor de veiligheid van alle mensen die in de regio wonen en verblijven. Dat doen wij met onze centralisten op de 112-meldkamer, onze brandweermensen en onze collega’s va risicobeheersing, crisisbeheersing en de geneeskundige hulpverleningsorganisatie in de regio.
Wij zijn er voor de mensen in de samenleving, die rekenen op onze professionaliteit. Onze ambitie is om dat met onze partners steeds beter te doen.
De VRU ondersteund het Rijk en de gemeenten in de provincie Utrecht als uitvoeringsorganisatie m.b.t. de tijdelijke opvang van asielzoekers. Op verzoek van een gemeente zorgt de VRU ervoor dat een CNO-locatie wordt opgebouwd en zij zorgt ook voor de bemensing van de locatie.
Opdracht
Heb je aantoonbare ervaring met het als eindverantwoordelijke leiden van een Crisis Noodopvang locatie (CNO) en lijkt het jou een uitdaging om dit weer te gaan doen binnen één van de mogelijk (heel) binnenkort door ons op te starten Crisis Noodopvang locaties? Creëer jij snel overzicht wanneer het er niet is en wil jij sociaal maatschappelijk gezien je steentje hieraan bijdragen? Dan zijn wij op zoek naar jou!
Als Locatiemanager van één van onze mogelijk (heel) binnenkort op te starten Crisis Noodopvang locatie(s) voor asielzoekers, ben je namens de betrokken gemeente eindverantwoordelijk voor de operationele dienstverlening in deze locatie.
Je zorgt in deze functie voor de juiste coördinatie en dagdagelijkse uitvoering van de werkzaamheden die door de in jouw team werkzaam zijnde medewerkers (Dag-coördinatoren en Woonbegeleiders) moeten worden uitgevoerd en je bent tevens het eerste aanspreekpunt voor interne en externe partijen, zoals het VRU opvangsupport, het security-bedrijf, de cateraar, het COA, vluchtelingenwerk en (de vertegenwoordigers van) de buurtbewoners. Je bent de ‘linking pin’ tussen de gemeente, de VRU, externe instanties en de buurt omgeving.
Gezien de situatie in het aanmeldcentrum Ten Apel kan het zo zijn dat een gemeente ons (al heel) binnenkort vraagt om weer binnen enkele dagen een CNO locatie op te bouwen en te bemensen. Dit zodat er direct nadat de locatie klaar is al meteen en tijdelijk asielzoekers kunnen worden gehuisvest. Voor deze CNO locatie hebben we dan ook een locatiemanager nodig die dan ook direct kan starten. Om hierop in te kunnen spelen willen we onze bestaande pool van geschikte kandidaten dan ook uitbreiden, zodat we hen dan kunnen bellen en de opdracht aan degene die dan beschikbaar blijkt te zijn kunnen gunnen en kunnen laten starten.
Werkzaamheden
Je bent als Locatiemanager mede verantwoordelijk voor het opstarten van de nieuwe CNO-locatie en je bent daarna operationeel eindverantwoordelijk voor het managen van deze nieuwe CNO-locatie.
Tot je taken en verantwoordelijkheden behoren onder andere:
- het ervoor zorgen dat de CNO-locatie voldoet en geschikt blijft voor de tijdelijke opvang van asielzoekers;
- het ervoor (laten) zorgen dat alle benodigde voorzieningen op de locatie aanwezig en beschikbaar zijn;
- het signaleren van bijzonderheden binnen de CNO-locatie en het zo nodig ondernemen van actie hierop, alsmede tevens - indien dit nodig is - het escaleren hierover naar de Manager VRU opvangsupport;
- het zijn van de ‘linking pin’ in de samenwerking tussen de betrokken gemeente en de sociaal maatschappelijke organisaties (m.b.t. het afstemmen en samenwerken met- en het advies geven aan gemeenten en project-verantwoordelijken);
- het zijn van aanspreekpunt voor de asielzoekers, het security-bedrijf en de buurtbewoners;
- het opvangen van de nieuwe tijdelijke bewoners van de locatie;
- het ervoor zorgen dat de opgevangen asielzoekers gestimuleerd worden om zoveel mogelijk zelfredzaam te worden/zijn en de eigen verantwoordelijkheid te gaan voelen en gaan nemen, gedurende hun verblijf in de CNO-locatie;
- het aansturen, begeleiden en coachen van de Dag-coördinatoren en de Woonbegeleiders;
- het samen met de Assistent Locatiemanager/Dag-coördinator:
- en het uitzendbureau zorgen voor een kwalitatieve en kwantitatieve goede bezetting van het team medewerkers (inclusief het accorderen van de door hen ingediende urenregistratie);
- dagdagelijks aansturen van de Dag-coördinatoren, Woonbegeleiders en de vrijwilligers;
- verbinden van de binnen de CNO-locatie werkzaam zijnde medewerkers tot een soepel werkend team.
Let op:
Dit betreft een andere opdracht dan normaal. Het is nu nog niet bekend wanneer er een nieuwe CNO-locatie moet worden geopend, maar dat kan zomaar veranderen en als dit het geval is dan wil de Veiligheidsregio Utrecht de beschikking hebben over een ‘Pool’ van juiste professional(s).
Vereisten / knock-outcriteria
1. Aantoonbare werkervaring als eindverantwoordelijke locatiemanager van een Crisis Noodopvanglocatie (benoem dit duidelijk in het cv en geef aan waar dat was);
2. Aantoonbare werkervaring met het aansturen én begeleiden van medewerkers die met een zo’n complexe doelgroep werken (benoem dit duidelijk in het cv);
3. De kandidaat is bereidt om ook in de avonden en in de weekenden te werken (benoem dit duidelijk in het cv);
4. Voeg minimaal 1 referentie toe, voorzien van naam, functie, organisatie, e-mailadres en telefoonnummer (benoem dit duidelijk in het cv);
5. Uitstekende beheersing van de Nederlandse en Engelse taal, in woord en geschrift (benoem dit duidelijk in het cv).
Gunningscriteria te beoordelen door Flextender (weging, totaal 100 punten)
6. Minimaal 8 maanden aantoonbare werkervaring in het als eindverantwoordelijke leidinggevende/people-manager leiden en aansturen van een dergelijk complex organisatieonderdeel (benoem dit duidelijk in het cv met minimaal 2 voorbeelden) (30 punten);
7. Aantoonbare werkervaring op politiek-bestuurlijk niveau met advisering aan diverse stakeholders (benoem dit duidelijk in het cv met minimaal 1 voorbeeld) (25 punten);
8. Een korte zakelijke motivatie waarom deze opdracht je aanspreekt en waarom jij de geschikte kandidaat bent. De motivatie dient te zijn geschreven door de kandidaat zelf (25 punten);
9. Afgeronde opleiding op minimaal Hbo bachelor niveau (15 punten);
10. Benoem duidelijk in het cv de beschikbaarheid en eventuele vakanties (5 punten).
Geef in het cv duidelijk en met concrete informatie aan in hoeverre u / de door u aangeboden kandidaat aan het bovengenoemde profiel voldoet.
Competenties
- Zelfstandigheid;
- Anderen inspireren en motiveren;
- Empathisch, zonder het zakelijke doel uit het oog te verliezen;
- Samenwerking en teambuilding bevorderen;
- Samenwerken op alle niveaus;
- Problemen analyseren en oplossen;
- Resultaatgericht zijn;
- Helder communiceren;
- Relaties opbouwen en onderhouden.
Beoordeling
Stap 1: Beoordeling CV’s op minimumeisen
Flextender beoordeelt de CV’s op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie vijftien (15) CV’s die aan de organisatie worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door Flextender”.
De vijftien (15) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de kandidaten die door Flextender zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:
- Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten;
- Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De zes beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Functieschaal
Deze functie is voor wat betreft het komen tot een door u te rekenen uurtarief gekoppeld met functieschaal 10 van de CAR-UWO Veiligheidsregio’s. U wordt uitdrukkelijk gevraagd uw kandidaat met een All-in uurtarief aan te bieden.
Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier.
Benodigd aantal professionals
6.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 1 referentie.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr – Za – Zo.
Planning
De gesprekken bij de VRU zijn gepland op woensdag 10 of donderdag 11 april 2024 tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Ieder gesprek zal maximaal een half uur duren. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk dinsdag 9 april 2024 bericht. De overige leveranciers/kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tot donderdag 4 april 2024, 09.00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op vrijdag 5 april 2024 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.
Vraag: Is 24 tot max 32 uur bespreekbaar?
Antwoord: Nee, dit is voor deze positie binnen onze CNO locatie(s) niet mogelijk. Wij kennen per CNO locatie één (1) eindverantwoordelijke Locatiemanager en deze is eindverantwoordelijk voor alle dagdagelijkse zaken binnen de aan te sturen en leiding te geven CNO-locatie. De Locatiemanager legt verantwoordelijkheid af aan de Manager uitvoering RVCS. Onze CNO-locaties worden 7 dagen per week gedurende de periode van 08:00 uur tot 22:00 uur door onze medewerkers bemenst (dag-coördinatoren en woonbegeleiders). Wij verwachten dan ook dat de Locatiemanager voltijds werkzaam is en zijn/haar diensten wisselend over de 14 diensten in deze 7 dagen per week verdeeld (natuurlijk hoeft hij/zij niet iedere dag te werken) Zo is de Locatiemanager zichtbaar en aanspreekbaar voor alle medewerkers in de ochtend/middag en middag/avond diensten en is hij/zij ook bereikbaar en beschikbaar voor alle andere partijen buiten de CNO-locatie.
Onze CNO-locaties kennen in principe dus maar één Locatiemanager en daarom dient hij/zij dus in principe zeker voltijds beschikbaar te zijn.
Vraag: Er staat in de tekst dat het onbekend is wanneer er een locatie wordt geopend, maar er staat ook weer op zeer korte termijn? Is het nu wel of niet bekend binnen welk termijn er een locatie geopend wordt?
Antwoord: Zoals u bekend zal zijn is dit helemaal afhankelijk van de toestand in de wereld en daarmee ook afhankelijk van de instroom van asielzoekers in het aanmeldcentrum Ter Apel. Het CNO projectteam van de VRU is op verzoek van een gemeente die een locatie ter beschikking kan stellen, de uitvoeringsorganisatie om deze locatie dan binnen 48 uur tot 72 uur geheel gereed klaar te maken voor de ontvangst van de op te vangen asielzoekers. Dit betekend dat wanneer een gemeente een locatie beschikbaar stelt en ons vraagt om de locatie op te bouwen, te laten functioneren en weer af te bouwen, we heel snel in actie moeten komen. We moeten dan ook binnen 24 uur na de melding van de beschikbaarheid van een locatie kunnen beschikken van een Locatiemanager. Vandaar dat we ook over deze ‘pool’ met dan te kunnen bellen Locatiemanagers willen beschikken.
Op dit moment hebben we nog niet concreet een nieuwe locatie beschikbaar, maar u begrijpt dat dit heel plotseling wel het geval zal kunnen zijn (volg de situatie in Ter Apel). Zo hebben we in de afgelopen twee weken met dringende spoed na het ontvangen van het bericht van de beschikbaarheid van een locatie, binnen de hierboven aangegeven 48 uur twee nieuwe CNO locaties opgericht. Vandaar dat ik nu niet kan aangeven waar, wanneer en voor hoelang (en voor hoeveel asielzoekers) een Locatiemanager nodig is. Het is echter wel altijd in de provincie Utrecht.
Vraag: Hoeveel kandidaten worden er aangenomen? Er staat aantal benodigde 6, maar in de tekst staat er weer dat de zes beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek.
Antwoord: We hebben bij voorkeur een 6-tal nieuwe kandidaten nodig voor de aanvulling van deze ‘pool’.
Hierbij geldt natuurlijk wel dat wij het gevoel moeten hebben dat zij qua persoonlijkheid, insteek naar het Locatiemanagersschap, hun vak-volwassenheid in deze functie en hun daadwerkelijke werkervaring in een CNO-locatie(s) en daarmee de CNO-materie, wel bij onze CNO-organisatie moet passen.
De nieuw aan de pool toe te voegen Locatiemanager kandidaten zullen tezamen met de Locatiemanagers die nu al in onze locaties werkzaam zijn de totale ‘pool’ vormen. Het is uitdrukkelijk niet nodig dat een ‘pool’ kandidaat zich exclusief beschikbaar houdt voor ons. De reden hiervoor is de onzekerheid of en wanneer een gemeente met een mogelijke nieuwe locatie komt en ons vraagt om hen te helpen. Hierdoor zal het zo kunnen zijn dat verschillende ‘pool’ kandidaten op het moment dat wij bellen in een andere opdracht zitten. Dat is geen probleem en ZZP-ondernemerschap logisch. Vandaar dat we de pool uit meerdere personen willen laten bestaan.
Overige informatie
- Gezien de situatie in het aanmeldcentrum in Ter Apel en de grote noodzaak als ook het dringende verzoek aan de Nederlandse gemeenten om in hun gemeente voor een tijdelijke periode een CNO-locatie te openen, is het voor de VRU – als de voor een gemeente uitvoerende organisatie van de CNO locatie – heel belangrijk om over een aantal in een ‘Pool’ opgenomen geschikte Locatiemanagers te kunnen beschikken die, indien binnen enkele dagen een CNO locatie gereed voor opening moet zijn, gebeld kunnen worden. Omdat wij niet weten wanneer en waar in de provincie Utrecht een nieuwe CNO locatie opgestart moet worden, hoeven de in de ‘Pool’ opgenomen kandidaten zich echter niet voor ons exclusief beschikbaar te houden.
- Het uurtarief is inclusief alle overige kosten en toeslagen.
- De VRU vraagt bij aanvang van de opdracht om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG). Hiervan moet een kopie, samen met het tonen van een ID-bewijs, worden overhandigd op de 1e
- Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot maandag 8 april 2024, 09.00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.